Po mszy, około godz. 10.45, uroczystości przeniosły się na plac przed świątynią. Przybyłym oficjelom i łodzianom zaprezentowali się przedstawiciele wojska polskiego, policji i straży miejskiej. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza odbyła się zmiana warty, a następnie przy dźwiękach hymnu państwowego na masz została wciągnięta biało-czerwona flaga. Odczytano Apel Poległych, po którym żołnierze oddali salwę honorową. Po okolicznościowym przemówieniu wojewody łódzkiego Karola Młynarczyka delegacje samorządów i instytucji złożyły kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza.
Na pamiątkę Bitwy Warszawskiej
Święto Wojska Polskiego jest obchodzone na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Ustanowiono je 30 lipca 1992 roku. Z kolei święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (które również obchodzimy 15 sierpnia) dotyczy wydarzeń związanych z wzięciem do nieba z ciałem i duszą Maryi po zakończeniu jej ziemskiego życia.
Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
W święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wierni kościoła katolickiego są zobowiązani do uczestnictwa we mszy. Na Jasną Górę idą pielgrzymki z całej Polski. W innych częściach kraju święto wiąże się często z obchodami dożynek.Punktem kulminacyjnym tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego będzie defilada w Warszawie, która rozpocznie się o godz. 14.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.