reklama

Zatrzymał pojazd do kontroli i twierdził, że jest policjantem. Ta zabawa może go słono kosztować

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Zagórowski (poglądowe), KPP Pajęczno

Zatrzymał pojazd do kontroli i twierdził, że jest policjantem. Ta zabawa może go słono kosztować - Zdjęcie główne

43-latek bawił się w policjanta | foto Tomasz Zagórowski (poglądowe), KPP Pajęczno

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na SygnaleNajpierw zajechał drogę jadącej kobiecie, potem wyszedł z auta i twierdził, że jest policjantem. W rzeczywistości w policji nie pracuje, a na miejsce została wezwana prawdziwa policja.
reklama

Wszystko działo się we wtorek, 17 października po południu w miejscowości Siedlec. 43-latek wyprzedził jadącą przed nim kobietę, po czym zablokował jej dalszą jazdę. Po tym, jak wyszedł z auta postanowić zabawić się „w policjanta”.

Łódzkie: 43-latek udawał policjanta, a wcześniej zajechał drogę jadącej kobiecie

Zatrzymanej kobiecie wyznał, że jest policjantem, a powodem zatrzymania jest przekroczenie prędkości. Zdradził go jeden szczegół.

- Wyszedł z auta, przedstawił się z imienia i nazwiska, oznajmił, że jest funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie i właśnie jedzie z pracy.  Kobieta zażądała legitymacji służbowej, mężczyzna oznajmił, że zmieniło się prawo i nie ma obowiązku legitymowania się takim dokumentem. Przedstawiając się kobiecie padło nazwisko funkcjonariusza, którego kierująca zna

reklama

- informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie.

Mężczyzna nie tylko skłamał, że jest policjantem, ale mógł także doprowadzić do wypadku.

- Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał już zarzut z art. 227 kodeksu karnego – przywłaszczenia funkcji publicznej. Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do roku. Odpowie również za popełnione wykroczeniezajechanie drogi, czym stworzył zagrożenie w ruchu drogowym

- dodaje.

Policja podkreśla, że w przepisach dotyczących wylegitymowania się żadnych zmian nie było, a każdy nieumundurowany policjant ma obowiązek się na początku każdej interwencji przedstawić i podać swój stopień. Jeśli policjant ma na sobie mundur legitymację służbową okazuje na prośbę zatrzymanego do kontroli. Oprócz tego musi się to odbywać w sposób, w który można bez problemu zanotować dane policjanta.

reklama

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama