Pracujące osoby przed 26. urodzinami są inaczej opodatkowane, a dokładnie - zwolnione z płacenia podatku dochodowego. Rząd wprowadził taką zmianę na początku sierpnia 2019 roku. Ma ona zachęcić młodych ludzi do podejmowania legalnej pracy i zdobywania doświadczenia.
Trzeba biegać i skakać przez skrzynię
Zanim jednak będzie można pobierać policyjną pensję, trzeba przejść proces kwalifikacji do służby. Poza sprawami formalnymi, czyli podaniem do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, kwestionariuszem osobowym, dyplomami potwierdzającymi wykształcenie, kopiami świadectw pracy lub służby oraz książeczką wojskową, trzeba przejść testy wiedzy i sprawności fizycznej.Kwalifikacja sprawnościowa składa się z ośmiu ćwiczeń. Wśród nich są np. przewroty w tył i w przód, przeniesienie 28-kilogramowego manekina na dystansie 5 metrów, przeskoczenie przez cztery płotki lekkoatletyczne, rzuty 3-kilogramową piłką lekarską, skoki przez skrzynie i bieg na czas. Co ciekawe, jeśli nie przejdzie się testu sprawności, przez najbliższe dwa miesiące nie można ubiegać się o służbę w żadnej polskiej jednostce policji.
Test psychologiczny, rozmowa i stan zdrowia
- Po sprawdzianach wiedzy i sprawności konieczne jest też przejście testu psychologicznego, rozmowy kwalifikacyjnej i ustalenie stanu zdrowia - mówi asp. Kamila Sowińska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. - Następnie kandydat musi czekać na umieszczenie na liście rankingowej.
Swoją aplikację można złożyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi lub w każdem z komend miejskich i powiatowych na terenie województwa łódzkiego. Jest też możliwośc przesłania dokumentów pocztą na adres Wydziału Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy ul. Lutomierskiej 108/112.
W tym roku, według wytycznych Komendanta Głównego Policji, do służby ma zostać przyjętych przynajmniej 4,6 tys. nowych funkcjonariuszy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.