reklama

Baby boom w łódzkim Orientarium. Zobaczcie, jakie słodziaki przyszły na świat! [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMŁ

Baby boom w łódzkim Orientarium. Zobaczcie, jakie słodziaki przyszły na świat! [zdjęcia] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
4
zdjęć

Mała kitanka wychodzi na zewnątrz po pięciu miesiącach spędzonych w maminej torbie. | foto UMŁ

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości ŁódźW pawilonie nocnych zwierząt w Orientarium Zoo Łódź na świat przyszła kitanka lisia. Kitanki to niewielkie, roślinożerne ssaki o długim ogonie pozbawionym sierści od strony, która przylega do gałęzi - dzięki temu jest bardziej chwytny. Żyją głównie w Australii.
reklama

Ciąża kitanki lisiej trwa 17 dni, później maluch przedostaje się do torby znajdującej się na brzuchu matki. Spędza w niej jeszcze pięć miesięcy. Dopiero potem młody osobnik wychodzi na zewnątrz. W pawilonie "Nocny Świat" mieszka cała rodzina tego gatunku. W przyciemnionym świetle można oglądać ojca, matkę, starszą siostrę, a teraz także młodą samicę

Skrajnie zagrożony gatunek

W Orientarium Zoo Łódź na świat przyszedł także mały kanguroszczur, torbacz skrajnie zagrożony wyginięciem. Przedstawicieli tego gatunku rzadko można spotykać nawet w ogrodach zoologicznych, a w łódzkim zoo jest pięć osobników.

Goście Orientarium Zoo Łódź mają szansę obserwować zwierzęta, które na poprzednich wybiegach częściej się chowały. 

reklama

- Tutaj, przy wyciemnieniu i odpowiednich warunkach, mamy szansę obserwować, jak funkcjonują w nocnych, czyli naturalnych dla nich warunkach - mówi Tomasz Jóźwik, wiceprezes Orientarium Zoo Łódź.

Przybyło też nietoperzy

Powiększyła się nie tylko rodzina kitanek i kanguroszczurów, ale także nietoperzy

- W pawilonie "Nocny Świat" możemy zobaczyć dwa gatunki tych zwierząt: rudawkę nilową i karolię okularową - mówi Uliana Kałążny, kierowniczka jednej z sekcji hodowlanych łódzkiego zoo. - Warto wiedzieć, że nietoperze mają niesamowity węch. Są bardzo wyczulone na zapachy i ciekawe nowych aromatów. Dlatego też do jedzenia przygotowujemy im to, co im zasmakuje i bardzo wyraźnie pachnie. W trakcie codziennych pokazowych karmień na talerzach nietoperzy można zobaczyć m.in. gotowane selery oraz zioła: natkę pietruszki i bazylię. Są też owocowe szaszłyki i całe jabłka.

reklama

Kwili jak dziecko

Zwierzęta przeniesione do nocnego pawilonu musiały przyzwyczaić się do nowych wybiegów i warunków. Najszybciej oswoiły się kanguroszczury i kitanki. Najwięcej czasu potrzebowały za to jeżozwierze. W pawilonie mieszkają także binturongi, leniwce, ślepowrony czy galago. Te ostatnie zwierzęta nazywane są „bush baby” - to przez specyficzny odgłos, który wydają. 

- Ten odgłos przypomina kwilenie dziecka i sprawia, że galago łatwo namierzyć - wyjaśnia Uliana Kałążny. - Zwierzęta te są wyłapywane i zabierane ze swojego środowiska naturalnego. 

Karmienia pokazowe w "Nocnym Świecie" odbywają się każdego dnia o godz. 18. Orientarium Zoo Łódź czynne jest codziennie od godz. 9 do 19.

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Artykuł pochodzi z portalu tulodz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama